Retreatové centrum Lindava

V rámci Klubu osobního růstu jsme se rozhodli vybudovat retreat centrum v podhůří Lužických hor nedaleko Liberce. Zamilovali jsme se totiž do staré školní budovy ve vesnici Lindava, která nám připadá naprosto ideální pro semináře a retreaty, ať již krátkodobé, tak i ty delší, pobytové. Rádi bychom do této pomalu vylidňující se vísky vrátili život a sdíleli dary zdejšího místa s účastníky seminářů a jejich lektory.

Retreat centrum Lindava by mělo sloužit všem členům Klubu osobního rozvoje, stejně jako nečlenům. Lektoři zde budou moci snadno organizovat své semináře pro menší i velké skupiny lidí a v čisté a téměř nedotčené přírodě Českolipska budou předávat své zkušenosti obklopeni stromy, průzračnou říčkou a nerušeným klidem.

Budovu staré školy, ve které bude retreat centrum vybudováno, čeká rozsáhlejší rekonstrukce, abychom vše přizpůsobili seminářům osobního rozvoje. Chceme, aby celá budova podporovala duchovní rozvoj, působila na člověka pozitivně a aby se zde lidé cítili jako doma. Rádi bychom v budově vytvořili pokoje pro ubytování účastníků a lektorů, kuchyni s kvalitním vybavením a možností přípravy jídla pro větší skupiny lidí, stejně jako větší i menší meditační a taneční sály a společenské místnosti. V plánu je také vytvoření sauny a jezírka/bazénu s možností koupání.

Celý projekt, stejně jako Klub osobního rozvoje, je neziskový, proto uvítáme jakoukoli podporu z řad podobně naladěných lidí, a to v podobě financí, myšlenek a nápadů, kontaktů, fyzické pomoci přímo v budově a další.